Підсумки творчого конкурсу студентської молоді "Майбутнє України очима нащадків Шевченка"

16.03.2023

Днями підбито підсумки конкурсу есе студентської молоді "Майбутнє України очима нащадків Шевченка", організатором якого була голова суспільно-гуманітарних дисциплін Ольга Підцерковна.

Уже кілька років проводиться це свято творчості й українського слова, воно щоразу набуває ширшого розмаху, а креативні учасники та їх керівники не втомлюються нас дивувати своїми конкурсними роботами!Це свідчить, що наша нація має щасливе майбутнє, бо живиться насамперед духовними цінностями, культурою свого народу, невичерпними джерелами української мови. Перемогу у конкурсі отримали студенти ДФКНГ: І місце - Марія Яців,студентка грури 22-М,Тр-1 (керівник Паращак У.Р.); ІІ місце - Назарій Косик, студент групи 22-Еп-1 (керівник Шимко У.Я); ІІІ місце: Роман Михаць, студент групи 22-А-1 (керівник Підцерковна О.І.).Вітаємо переможців конкурсу та їх керівників і бажаємо подальших успіхів!

Майбутнє України очима нащадків Шевченка

«Ти сам собі країна» - Кузьма Скрябін

Воля, міць, сила - слова, що споконвіків асоціюються з українським народом. Ми – нація борців за незалежність, бо не хочемо жити в ярмі поневолення! Століттями українців хотіли зробити рабами без власної думки, неуками без власної мови. З нами не рахувалися, нами керували: «Німець каже: «Ви слав'яне» «Слав'яне! слав'яне! Славних прадідів великих правнуки погані!». Проте ми не здаємось, переживши кріпацтво, репресії, голод, ми не слабшаємо, а навпаки, міцніємо духом.

Часом буває, що хочеться крикнути: «Ну в чому я винен? Чому народився тут? Чому мій народ страждає?». Варто збагнути, сильну націю завжди хочуть послабити та «стерти» з лиця Землі. Вороги можуть зруйнувати наш дім, майно, забрати чиєсь життя, але наш запал їм нізащо не знищити!

У такий важкий та історично важливий момент, коли українці показали всьому світові свою єдність, щомиті утверджуючи свободу і незалежність, неухильно крокуючи до європейського майбутнього України, пам'ятаймо Шевченкові слова: «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

Шевченкове слово – зброя українців кожного покоління. Прислухаючись до нього, маємо усвідомлювати всю жертовність нашого народу. Життям, любити і захищати Україну – основний наш обов'язок! « Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми, браття, козацького роду» - співається у гімні вільного народу.

У свій час козаки боронили наші кордони, а зараз на зміну їм стали мужні воєни ЗСУ. Багато з яких вже поклали своє життя заради світлого майбутнього українських дітей, даючи можливість здобувати знання за шкільними партами. Хочеться сподіватися, що через роки протистоянь і війн, ми здобудемо перемогу і люди пам'ятатимуть своїх героїв, а їхня слава житиме й через століття.

Майбутнє залежить тільки від нас. Будуючи своє подальше життя, варто пам'ятати, що освіта нації передує всьому. Вивчення власної історії, літератури й особливо мови, допоможе зростити освічену націю. Думаю, колись я зумію відстояти свою позицію у суспільстві, в першу чергу, як громадянка цієї країни! «Не дуріте самі себе, учітесь, читайте, і чужому научайтесь й свого не цурайтесь» - глаголить істина.

Вірю, що наше майбутнє в надійних руках. Ми зможемо подолати злі сили, агресора, ворога нашої країни, здобути краще життя для себе на своїй землі, і докладемо максимум зусиль, щоб зробити Україну квітучою! «Нема на світі України, немає другого Дніпра».

Автор: переможниця конкурсу Марія Яців, студентка групи 22-М,Тр-1

вул. Володимира Великого, 30, м. Дрогобич, Львівська обл., 82100, (0324) 42-40-69, e-mail: biblioteka@dkng.net.ua
Створено за допомогою Webnode